ورود و عضویت در سایت

ورود
ایجاد یک حساب


عنوان: مدیریت اسلامی،ضرورت آن و تفاوتهاي آن با مدیریت غیراسلامی(غربی)

منبع: دانشکده مدیریت وحسابداري دانشگاه علامه طباطبایی

نویسندگان: علی محمدي نسب

کلمات کلیدی: مدیریت اسلامی - مدیریت غربی - مکتب - علم - هدف - جوامع - ارزشهاي انسانی.

تعداد صفحات: 16

قیمت: رایگان

سال انتشار: 1388

 

چکیده

در این نوشته که به صورت مقاله تهیه شده است،با طرح ضرورت توجه به مدیریت اسلامی در حکومتی اسلامی، مفاهیم و تعاریف مدیریت اسلامی از دیدگاه برخی از صاحبنظران و نویسندگان مورد اشاره قرار گرفته است؛همچنین به تجلی آن درحکومت ورهبري پیامبراکرم(ص) وعلی (ع)پرداخته شده است و سپس به وجوه کلی تفاوتهاي مدیریت اسلامی و مدیریت غربی به صورت مختصر اشاره شده است. از دیدگاه نگارنده، مدیریت اسلامی در سطحی بالاتر از مدیریت غربی به مسایل مدیریت و محور آن (انسان) توجه دارد.

مدیریت غربی بیشتر به روشها و فنون مدیریتی پرداخته است. و مدیریت اسلامی ضمن توجه به این موارد، به انسان نیز توجه اکید و خاص داشته و کلیه فعالیتها و وظایف مدیریت را حول انسان طراحی می کند.

در پایان، پیش فرضهاي مربوط به مدیریت اسلامی مطرح شده است. از جمله مهمترین این پیش فرضها، نیاز جوامع به مدیریت، نیاز جوامع با فرهنگ و حکومت اسلامی به مدیریت اسلامی، تأثیر گذاري مکتب الهی اسلام، بر روي مدیریت اسلامی و ارزشی بودن این نوع مدیریت، الگو و نمونه بودن مدیر در مدیریت اسلامی، برتري مدیریت اسلامی نسبت به مدیریت غربی، انسانی بودن سازمان درمدیریت اسلامی به جاي سازمانی بودن انسان مورد اشاره قرار گرفته است.

دانلود مقاله مدیریت اسلامی،ضرورت آن و تفاوتهاي آن با مدیریت غیراسلامی(غربی)

 

 

این مطلب را به اشتراک بگذارید

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

آمار سایت

امروز178
دیروز211
این هفته2091
این ماه5450
مجموع233611

Sun 20 May 2018 22:24